1.Gün Göcek e Hoşgeldiniz

Sakin ve yassı adalarına yelken açmadan şehir merkezinde gezip dolaşabileceğiniz küçük dükkanları, galerileri ve restoranları ziyaret edebileceğiniz harika bir şehirdir. Göcek çam ve zeytin ağaçları ile kaplıdır, birçok korunaklı ve sığ koylara sahiptir ve su sporları meraklıları için idealdir.

 

2.Ekincik ve Dalyan

Ekincik, nefes kesen güzelliklerle dolu, bozulmamış bir doğa harikasıdır. Burada kahvaltı ve yüzmek için sabahın erken saatlerinde olacağız. Buraya demirleyerek yakındaki Dalyan ve Kaunos'a macera ve gezerek geçireceğiniz güzel bir gün olacak. Öncelikle Caretta Caretta denilen ünlü deniz kaplumbağalarının yumurtalarını bıraktığı bu uzun beyaz kumlu plaj İztuzu Plajı'na varacağız.

Agorayı keşfetmek için yürüyüşe çıkabilirsiniz. Kent surları, kayalık tepelere oyulmuş mezarlar gezilebilecek diğer yerler. Daha sonra, termal kaynaklardan yararlanabilir bedene ve ruha iyi geldiğine inanılan çamur banyolarının keyfini çıkarmak isteyebilirsiniz.

 

3.Gün Marmaris

Yeşil ve mavinin buluştuğu liman kenti Marmaris te güne başlayacağız. Mavi yolculuğun ilk gününü geçirdikten sonra gecelmek üzere Cennet Adasına doğru yola çıkacağız.

 

4.Rodos

Oniki adaların en büyüğü Rodos adasında iki gece geçireceğiz. Yılın neredeyse 300 günü sıcak geçen bu ada Avrupa Orta Çağ kentlerinin en iyi korunmuş kentidir Rodos Aziz John un şövalyeleri , Osmanlı ve İtalyanlar başta olmak üzere birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Hala 12 metrelik kalınlıktaki surlarla çevrili olan şehir, özellikle de dar taş döşeli yollarda yürüdüğünüz zaman ortaçağ dönemine yolculuk etme hissini verir.

 

5.Gün Simi

Siz kahvaltınızı ederken Kaptanımız pasaport işlemlerinizi tamamlayacak ve  Yunan adası Simi ye yelken açacağız. Çam ve meşe ormanları neo klasik evleriyle Simi ye hayran kalacaksınız.  Panormitis Manastırını ziyaret edebilir adanın şirin sokaklarını mağazalarını gezebilirsiniz.

 

6.Gün Datça ve Palamutbükü

Mavi suların en güzel yerleşimi körfezde kahvaltı yaparak yüzmek üzere Palamutbükü ilk durağımız,  günün çoğunu burada geçirdikten sonra yerel ürünlerin sergilendiği çarşı ve mağazaları gezmek üzere güzel Türk köyü Datça ikinci durağımız olacak

 

7.Gün Mersincik ve Kindos

Gökova körfezinin ucunda bulunan Mersincik koyu çamlarla kaplı dik yamaçlara sahip çakıl taşlı koyda gününüzü geçirebilirsiniz.

Sessiz bir koy olması favoriler arasına Mersincik koyunu yerleştirmektedir.

Tarihi eserlerle zengin antik Karya kenti olan Kindos bu gün ki duraklarımızdan biri olacak. Knidos'ta, açık bir amfitiyatro ve bir Akropolis'in korunmuş kalıntılarını ve Aşkın Tanrısı olan Afrodit onuruna inşa edilen antik tapınağı keşfedebilirsiniz.

 

8.Gün Bodrum

Güzel bir kahvaltı sonrası veda zamanı gelecek yaz farklı yerleri dolaşmak üzere yine bekleriz.

gb7
gb7
press to zoom
gb8
gb8
press to zoom
gb3
gb3
press to zoom
gb4
gb4
press to zoom
gb5
gb5
press to zoom
gb1
gb1
press to zoom
gb6
gb6
press to zoom
gb2
gb2
press to zoom