1.Gün Bodrum a Hoşgeldiniz

Sahil kenti Bodrum a geldiğinizde deniz kıyısında yer alan mağazaları gezmelisiniz. Deniz kenarında eşsiz güzellikteki restoranlarda yemek yer, Türk kültürü hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bodrum 12. Yy uzanan derin bir tarihe sahiptir. Antik kalıntıları , doğal güzelliği ve gece hayatıyla Eğe kıyılarının mücevheridir.

Geçmişte “Halikarnas“ adı verilen Bodrum Herodot un doğum yeridir, Dünya nın yedi harikasından biri olan Kral Mausolus un kenti , Klasik dönemden miras antik tiyatro 13.000 kişilik kapasitesiyle halen hizmet vermektedir.

Bodrum da mutlaka ziyaret edilmesi gereken Orta Çağ dan kalan “Aziz Peter Kalesi” mimarisi muhafaza edilmiş en iyi eserlerden biridir.

Büyük İskender in Halikarnas a girdiği “Myndos Kapısı” mutlaka ziyaret etmeniz gereken diğer bir yerdir.
Bodrum misafirlerine kaliteli yemekler birinci sınıf gece hayatı ve alışveriş olanakları sağlayan eşsiz bir şehirdir.

 

2.Gün Palamutbükü ve Datça

Mavi suların en güzel yerleşimi körfezde kahvaltı yaparak yüzmek üzere Palamutbükü ilk durağımız,  günün çoğunu burada geçirdikten sonra yerel ürünlerin sergilendiği çarşı ve mağazaları gezmek üzere güzel Türk köyü Datça ikinci durağımız olacak

 

3.Gün Simi Adası

Siz kahvaltınızı ederken Kaptanımız pasaport işlemlerinizi tamamlayacak ve  Yunan adası Simi ye yelken açacağız. Çam ve meşe ormanları neo klasik evleriyle Simi ye hayran kalacaksınız.  Panaormitis Manastırını ziyaret edebilir adanın şirin sokaklarını mağazalarını gezebilirsiniz.

 

4.Gün Datça ve Bencik

Simi den sonra Aktur koyuna yola çıkacağız sabh kahvaltısı ve sabah yüzmesi Aktur koyunda. Datça yarımadasının doğu ucundan başlayarak  Bencik te geceyi geçirmek üzere yarımada gezisini tamamlayacağız.

 

5.Gün Orhaniye ve Selimiye

Uzun ve güzel bir kahvaltı sonrası Orhaniye ye geçeceğiz buranın denizi her daim berrak ve sakindir. Bybassos antik kentinin kalıntılarının da bulunduğu adayı gezebilirsiniz. Gecelemek için Selimiye ye geçeceğiz.

 

6.Gün Bozburun

Küçük şirin koylara sahip Bozburunda kahvaltı ve berrak sularında yüzebilirsiniz,  kıyılarında dolaşabileceğiniz Bozburun da bir gece konaklayacağız.

 

7.Gün Mersincik ve Kindos

Gökova körfezinin ucunda bulunan Mersincik koyu çamlarla kaplı dik yamaçlara sahip çakıl taşlı koyda gününüzü geçirebilirsiniz.

Sessiz bir koy olması favoriler arasına Mersincik koyunu yerleştirmektedir.

Tarihi eserlerle zengin antik Karya kenti olan Kindos bu gün ki duraklarımızdan biri olacak. Knidos'ta, açık bir amfitiyatro ve bir Akropolis'in korunmuş kalıntılarını ve Aşkın Tanrısı olan Afrodit onuruna inşa edilen antik tapınağı keşfedebilirsiniz.

 

8.Gün Bodrum

Güzel bir kahvaltı sonrası veda zamanı gelecek yaz farklı yerleri dolaşmak üzere yine bekleriz.

h4
h4
press to zoom
h6
h6
press to zoom
h2
h2
press to zoom
h5
h5
press to zoom
h1
h1
press to zoom
h3
h3
press to zoom
h7
h7
press to zoom
h8
h8
press to zoom