1.Gün Göcek e Hoşgeldiniz

Sakin ve yassı adalarına yelken açmadan şehir merkezinde gezip dolaşabileceğiniz küçük dükkanları, galerileri ve restoranları ziyaret edebileceğiniz harika bir şehirdir. Göcek çam ve zeytin ağaçları ile kaplıdır, birçok korunaklı ve sığ koylara sahiptir ve su sporları meraklıları için idealdir.

 

2.Gün Ölüdeniz

Türkiye nin sahil cenneti olarak tanımlanan Ölüdeniz'e gideceğiz. Beyaz kumlarla kaplı güzel mavi lagün, sahile uzanan yemyeşil çam ormanları, Ölüdeniz, hem su hem de yukarıdan gelen nefes kesen bir manzaradır, 1.975 metre yüksekliğindeki yamaç paraşütü Babadağ buradaki popüler bir etkinlik alanıdır adrenalin ve ekstrem spor tutkunları için vazgeçilmezdir.

 

3.Gün Kaş

Sabah yolculuğumuzdan sonra Antalya ilinde Kaş ilçesine ulaşacağız. Bu doğal ortam bozulmamış ve iyi korunmuş Akdeniz sularındaki turistik bir yerdir.

Kasaba, tüm bölgenin muhteşem panoramik manzarasını sunan denize açılan bir yamaçta yer almaktadır. Teke yarımadası olarak da bilinen Kaş, Likyalılar tarafından keşfedilmiştir. Taş devrinden günümüze gelen Kaş bölgesi, zaman içinde  birçok uygarlığı da gördü. Romalılar ve Bizanslılardan Osmanlı ve Yunanlılara kadar.

Türkiye'nin en iyi dalış noktalarından biri Kaş'ta 15'in üzerinde dalış merkezi yer almaktadır. Bu kıyılara sıkça rastlanan dost deniz kaplumbağalarını görebilirsiniz. Keyifli bir yer olan Kaş ilçesi, masmavi denizi ve yemyeşil çam ormanlarının arasına sıkışmış sakin bir yerdir. Dar sokaklarında gezintiye çıkıp rahatlamak için yasemin çiçeklerinin hoş kokuları içinde  küçük yerel kafeler ve restoranları ziyaret edebilirsiniz.

 

4.Kekova

Kekova, mavi gökyüzü, turuncu gün batımları, yıldızlı geceler, şahane yunuslar, mitolojik gizemler ve köpüklü deniz ile huzur ve sükunet içinde inanılmaz bir ortam sunmaktadır.

 

5.Gün Demre ve Gökkaya

İç kısımda bulunan Myra Likya da bulunan Aziz Nikolaos Kilisesi (bugünkü Demre). Hristiyan hacılar Aziz Nikolaos'un mezarını ziyaret etmektedir. Demre, Teke yarımadasının kıyısında, ünlü Toros Dağları'nın muhteşem fonu önünde yer almaktadır.. Tarihi kilise dışındaki Demre, kilim gibi yerel el sanatlarının yanı sıra yıllık Deve Güreşleri Festivali yapılmaktadır.

Kekova bölgesindeki en büyük koy Gökkaya Koyu'dur. Körfeze açılan üç girişi ile lüks bir gulet seyir tatilinde sessiz ve popüler bir dinlenme yeridir. Gökova Körfezi, yüzme ve şnorkelle yüzme için güzel bir yerdir, sert denizlerde kullanışlı bir barınak limanı olduğu bilinir.

 

6.Kalkan

Kalkan, etkileyici manzara ve atmosferi ile gerçekten nefis bir şehirdir. Begonvillerle bezenmiş beyaz badanalı evlerde Yunan Osmanlı mimarisinin etkisi görülmektedir. Yerel mutfağın tadını çıkarmak için mağazalar ve güzel restoranlar ve kafeler bulunmaktadır. Kalkan'ın Likya tarihindeki yeri, korsanların geçtiği ticari gemilere saldırılar beklediği zamanlarda saklanma yeri olarak kabul edilirdi. Dalgalı fırtınalı günlerin olduğu zamanlarda, tekneler için mükemmel korunaklı bir limandır.

 

7.Gün Kelebekler Vadisi

Kelebek Vadisi'nde öğle yemeği ve yüzmek için demirleyeceğiz. Bu muhteşem vadiye sadece tekneyle ya da bu vadiye bakan uçurumlarda bulunan Faralya köyünden erişilebilir. Vadinin dibinde bir şelale bulunmaktadır. İlkbaharda, vadiler tükenmeye  yüz tutmuş Kaplan kelebekleriyle doludur, vadi 1995 yılından beri koruma altındadır.

 

8.Gün Bodrum

Güzel bir kahvaltı sonrası veda zamanı gelecek yaz farklı yerleri dolaşmak üzere yine bekleriz.

lc8
lc8
press to zoom
lc7
lc7
press to zoom
lc1
lc1
press to zoom
lc3
lc3
press to zoom
lc6
lc6
press to zoom
lc5
lc5
press to zoom
lc4
lc4
press to zoom
lc2
lc2
press to zoom