1.Gün Hoşgeldiniz

Günü Türkbükü bölgesinde iki bitişik güzel koydan Cennet Koyu ve Mandarin Oriental Koyu'nda geçireceksiniz. İlk akşam teknenizde veya sahilde yiyebilirsiniz.

 

2.Gün Kalimnos

Kalymnos, Sünger Balıkçıları Adası olarak adlandırılır.

Çorak ve kayalık Kalimnos. Sakinler için tek çıkış yolu denizdir. Deniz, minnetle ekimine başlanılan değerli süngerleri yerlilere cömert bir şekilde sunmaktadır. Kalimnosluların tam olarak ne zaman sünger dalışına başladıkları tarih içinde bir gizdir. Günümüzde, Ege’nin en büyük balıkçılık filolarından birisini bulundururlar ve yıllık 30,000 civarında sünger üretirler. Sayısız türde sünger görecek olmanızın yanı sıra pazara ulaşmadan önce geçtikleri çeşitli aşamalara da tanık olacaksınız. Avrupa’nın en güzel kaya tırmanış rotalarının bazıları burada bulunduğundan Kalimnos bu harikulade tırmanış alanlarıyla dünyaca ünlü hale gelmiştir. Adadaki kayaların muhteşem bir sürtünüm kuvveti vardır ve tırmanış alanlarına ulaşımda esintiye maruz kalınır. 60’tan fazla tırmanış alanı ve 1,300’den fazla işaretli ve güvenli rota burada bulunabilir. Akdeniz’deki maceracılar için eksiksiz bir cennet!

 

3.Gün Leros

Ege Denizi’nin, ritimle şarkının ve güneş ile denizin buluştuğu bu köşesi tanrıça Artemis’in kraliyetini kurduğu yerdir. O günden bugüne insanoğlu On iki ada adalarındaki mimarinin özelliğini koruyarak doğal çevreye ve tarihi kalıntılara saygı içerisinde kaleler, tapınaklar, manastırlar ve evler inşa etmişlerdir.

Nereye bakarsanız bakın, gözlerinizi muhteşem bir manzara selamlar. Alçak tepeler ufuk boyunca düzgün çizgiler çizer ve uçsuz bucaksız düzlükler denize ulaşır. Ve ışıkla dolu Ege’de dalgalar çemberler çizerek koylara, haliçlere ve körfezlere ulaşır. Burası Leros! Buradaki otantik hava sizi ve ailenizi bütün kaygılarınızdan uzaklaştıracak bitki kokularının estiği adaya getirecek. Modern turistik tesislerin yer aldığı ve su sporları ile kayda değer kültürel aktivitelerin yapıldığı eşsiz sahiller sizlere unutulmaz anlar yaşatacak.

 

4.Gün Lipsi

Ege’nin güney doğusu, Leros’un kuzeyi ve Patmos’un doğusunda ışıltısıyla bir kolye oluşturan 24 adacıkla çevrelenmiş küçük bir toprak parçası sizi hayallerinizdeki tatile bekliyor. Burası Lipsi -efsanevi Ogygia- Kalypso tanrıçalarının adası.

Doğal olarak korunan bir körfezden amfi tiyatro katmanları gibi her tarafı süpüren küçük bir köy ile Lipsi, otantik kültürünü korurken yüzyıllar arasında seyahat eder. Bugün, bir yerlere kaçmak ve misafirperver sakinlerinin sessiz eşliğinde doğanın hediyesi olan huzuru yaşamak isteyen ziyaretçilere kendini sunar. Bu eşsiz güzelliğin kristal temizliğinde suyunun yüzerek, dalarak ve balık tutarak tadını çıkarın.

Dar sokak aralarında dolaşın, manzarasını görün, yerel mutfağı test edin ve adanın değerlerinin ve geleneklerinin devam ettirildiği kutlamalara katılarak oranın sakinleri gibi yaşayın. Kendine özgü karakteri ve kendine güveni olan bu küçük adanın sizler için sakladığı eşsiz tecrübeyi deneyimleyin.

 

5.Gün Patmos

On İki Adalar’ın en kuzeyinde yer alan Patmos Adası, gezilecek yerlerinin güzelliğiyle ve Holy Island (kutsal ada) unvanıyla biliniyor. Ada Yuhanna İncili’nin yazıldığı yer ve aynı zamanda Hz. İsa’nın Yuhanna’ya göründüğü iddia edilen Apokalipsis Mağarası’na ev sahipliği yapıyor. Bu özellikleri nedeniyle Hristiyanlığın 7 hac merkezinden biri olan Patmos Adası, bölgede tarihi anlamda kökleri en derine uzanan yerleşimlerden biri. Ege’deki tatil seçeneklerinin deniz, kum ve mutfaklarıyla ön plana çıktığı düşünüldüğünde Patmos Adası’nın diğer örneklerden neden ayrıldığı rahatça görülebiliyor. Kıyılarımızın hemen yakınında, kökleri binlerce yıl öncesine uzanan bu kültür cennetinde unutulmaz bir tatil geçirmek isteyen birçok turist, Patmos Adası’nın bölgenin gözde destinasyonları arasında yer almasını sağlıyor.

 

6.Gün Arki & Marathi & Farmakonisi

Arki 40 kişilik daimi nüfusu olan yazları yatlar için cennet tabir edilen koylara sahiptir. Marathi de küçük bir yer olmakla birlikte iki gece kulübü bulunur. Farmakonisi de Julius Caesar'ın korsanların kaçırdığı ve bir yıl boyunca burada rehin tutulduğu bilinen küçük bir adadır.

 

7.Gün İstanköy Kos

İstanköy'deki Asklepion, “Tıp Bilimlerinin Babası” olan Hipokratların doğduğu yer olarak bilinir. Doğu Akdeniz'den sağlık sorunları olan tüm insanlar Oniki Ada'nın 2. büyük adası olan Kos'ta tedavi edildi. Çok ılıman iklimi ve verimli toprakları olan bir ada olan Kos, 560 yıllık bir ağaç, 211 yıllık bir çeşme, 14. yüzyıldan kalma bir kale ve 290 km'lik bir plaja ev sahipliği yapıyor. Lambi Plajı'nda yüzebilir ve adanın sunduğu gece hayatında kendinizi şımartabilirsiniz. Barlar dolu bir sokak olan Nafklirou her zaman kalabalık, renkli ve hayat doludur.

 

8.Gün Bodrum

Güzel bir kahvaltı sonrası veda zamanı gelecek yaz farklı yerleri dolaşmak üzere yine bekleriz.

san-bod7
san-bod7
press to zoom
san-bod2
san-bod2
press to zoom
san-bod5
san-bod5
press to zoom
san-bod6
san-bod6
press to zoom
san-bod3
san-bod3
press to zoom
san-bod4
san-bod4
press to zoom
san-bod1
san-bod1
press to zoom